Reflektory wykonane w pełni w technice LED.

Witajcie.

Ostatnimi czasy czytałem, że np. nowe audi A6 może mieć reflektory w całości wykonane w technice LED. Pisząc „w całości” – mam na myśli zarówno światła dzienne, mijania jak i drogowe + ewentualnie migacze (ale kierunkowskazy to w tej chwili mało istotna sprawa).

Niedawno dowiedziałem się (co oczywiste), że reflektory takie będą dostępne też w audi A8 (z tym, że będą sprzężone z nawigacją itp. – słowem – będą jeszcze bardziej zaawansowane).

Sprawa jak dla mnie zrozumiała – wszak samochody te nie kosztują po 100 000zł, więc można w nich powolutku wdrażać tego typu nowoczesne technologie.

Ale, ale… Okazuje się, że aktualnie nawet w samochodzie segmentu C istnieje możliwość zamówienia fabrycznego zestawu takich właśnie reflektorów.

Mowa tu o nowym seacie Leonie. Dzisiaj nawet byłem w salonie coby te cudeńka 😉 pooglądać, ale w dzień ciężko cokolwiek testować.

Ale nie o Leonie miała być mowa, a o reflektorach.

Jestem ciekaw jak wygląda porównanie reflektorów halogenowych, xenonowych oraz LEDowych. Jest na youtube jeden test, który dość jasno wykazuje wady i zalety wszystkich wyżej wymienionych.

Ale! Tyczy się to nazwijmy to „drogich” reflektorów w nowoczesnym audi.

Moje pytanie jest natomiast takie – jak wygląda jakość reflektorów wykonanych w pełni w technice LED w znacznie tańszych samochodach niż w/w audi, a więc np. we wspomnianym Leonie. Czy światła takie należy porównywać raczej z halogenami, czy też raczej z dobrymi xenonami? Czy „wybieg” seata z takimi reflektorami należy traktować na zasadzie lansu „a ja mam takie i takie reflektory” nie zważająć na jakość „świecenia”, czy też są to naprawdę dobrej klasy światełka?

Moje wątpliwości pojawiły się szczególnie dlatego, że konstrukcyjnie Leon nawiązuje do octavii i golfa, a jednak te modele ledów nie mogą mieć nawet za dopłatą. Szczególnie dziwi mnie to w przypadku golfa, który ponoć jest pod względem prestiżu pozycjonowany wyżej niż Leon.

Jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje na w/w temat, szczególnie w języku polskim bądź angielskim – będę wdzięczny za ich przesłanie. No, a poza tym liczę na dyskusję 😉

PS. Widziałem już na drodze audi A6 oraz właśnie seata Leona z włączonymi światłami (chyba) mijania wykonanymi własnie w technice LED. Rzecz działa się w tunelu. Przyznać muszę, że światełka te wyglądały naprawdę kosmicznie… Na plus znaczy się 😉___________

pozdrawiam!

Bartek